• اخبار و تازه های سایت

   

  ضیافت افطار خانه مطبوعات آذربایجان شرقی با مشارکت شرکت تانسو


  سعید شبستری سه شنبه شب در ضیافت افطاری شب گذشته خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرنگاران را جزوی از مدیریت استان می دانیم و با کمک شما در مسیر توسعه و ارتقای رفاه جامعه حرکت می کنیم ، گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در همراه سازی مردم دارند .
  وی با بیان اینکه خدمت رسانی به همه مردم سرلوحه دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: در خدمت رسانی دولت فرقی بین کسی که به این دولت رای داده یا رای نداده است،وجود ندارد .
  شبستری با بیان اینکه در کنار هم بودن ضرورت مدیریت واحد استان است، گفت: آبروی نظام تنها برای اصولگرایان یا اصلاح طلبان نیست بلکه برای همه است و همه باید برای حفظ این آبرو تلاش کنند.
  وی با اشاره به اینکه اختلاف دیدگاه در بین فعالان سیاسی طبیعی است، خاطرنشان کرد: اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد همه در صحنه خواهند بود و برای حفظ دستاوردهای نظام و انقلاب تلاش خواهند کرد.
  شبستری با انتقاد از بزرگنمایی و اظهار شادمانی عده ای از مشکلات کوچک اظهارکرد: تعطیلی یک واحد تولیدی و بیکاری هموطنانمان باید همه را ناراحت کند.
  وی با بیان اینکه دولت با تمام مشکلات و فشارهای اقتصادی و سیاسی درصدد خدمت به مردم است ، از رسانه ها خواست با نقدهای سازنده، ضعف های پنهان را آشکار کرده و به خدمت رسانی دولت کمک کنند .
  شبستری با اشاره به اینکه برخی در فضای رسانه ای به دنبال هدف خاصی هستند و از شعار چپی ها که می گفتند ' هدف وسیله را توجیه می کند '، تبعیت می کنند ، اظهار کرد: این رویکرد خارج از دایره اخلاق و در تضاد با آموزه های اسلامی است .
  وی با تاکید بر اینکه رسالت همه ما یکی است ، گفت: همه باید در مسیر اعتلای نظام تلاش کنیم و نباید انتظار داشته باشیم خارجی ها در این مسیر به ما کمک کنند .
  ضیافت افطاری خبرنگاران و فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی به همت خانه مطبوعات استان و با همکاری شرکت تانسو پاک پلیمر (تولید کننده ظروف نگهداری مواد غذایی) در مجتمع فرهنگی و هنری 29 بهمن تبریز برگزار شد.

   

  تانسو به تهران، مشهد، اصفهان و شیراز می رود

  صریر: مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر، تفاهم نامه همکاری با شرکت فروشگاه های زنجیرهای رفاه استان منعقد کرد

  به گزارش صریر از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر، تفاهم نامه ای فی ما بین این شرکت و شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه استان منعقد و طرفین قرارداد بر افزایش همکاری های خود تاکید کردند.
  سیدصادق محمودی، رییس هیات مدیره شرکت تانسو پاک پلیمر در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و با حضور مهندس غفاری، معاون بازرگانی فروشگاه های زنجیره ای رفاه استان و همچنین رحیم علیزاده، مسئ,ل حراست شرکت تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر از کترینگ تانسو فود که قبل از عید نوروز سال ۹۵ در شعبه شهید مدنی فروشگاه زنجیره ای رفاه در چهارراه لاله تبریز افتتاح خواهد شد بازدید کرد.
  وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تاریخچه ای از تاسیس شرکت تانسو پاک پلیمر و همچنین محل عرضه غذای گرم در ظروف تولیدی این شرکت با فناوری جهانی iml اظهار کرد: این کارخانه با بهره مندی از ۶۵ درصد قالب موجود در کشور بیش از ۵۰ درصد نیاز کشور به این قبیل ظروف را تامین می کند که با توجه به وارداتی بودن این محصول ،شروع به کار این مجموعه تاثیر قابل توجهی در کاهش واردات و خروج ارز از کشور داشته است.
  زیبایی منحصر به فرد ،ضریب بهداشتی بالا، درب های بسیار چفت و قابلیت استفاده مجدد از مهم ترین ویژگی های ظروف پلی پروپیلن بود که وی بدان ها اشاره کرد.
  رییس هیات مدیره مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر ادامه داد: این ظروف برای اولین بار در تبریز تولید شده و بیشترین نیاز کشور به این این ظروف را تامین می کنند. راه اندازی مجموعه صنعتی تانسو پاک پلیمر، اولینی دیگر برای شهر اولین ها محسوب می شود. ظروف تولیدی این مجموعه نه تنها در نقطه ای از کشور تولید نمی شود بلکه آن چنان که باید و شاید تا کنون نیز مورد استفاده قرار نمی گیرد که این موارد باعث شده، مجموعه تانسو پاک پلیمر، تنهاترین و بزرگترین تولیدکننده ظروف پلی پروپیلن با فناوری جهانی iml در کشور باشد.
  محمودی گفت: توجه به سلامت مردم، همواره یکی از مهم ترین اولویت ها و دغدغه های ما بوده است و از این پس نیز با تلاش هر چه بیشتر تمامی عوامل مجموعه، این مهم را به صورت مستمر ادامه خواهیم داد.
  به گفته وی، ظروف تولیدی این شرکت علی رغم قیمت ۲۰۰۰ تومانی در بازار، به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که هدف از این مهم نیز، فرهنگ سازی در راستای استفاده از ظروف مناسب و سالم برای بسته بندی غذای گرم است.
  وی تصریح کرد: کترینگ تانسو فود در آینده نزدیک در مراکزی همچون سایر فروشگاه های زنجیره ای رفاه، مجموعه آلنال لاله پارک تبریز و مجتمع تجاری اطلس در ولیعصر تبریز آغاز به کار خواهد کرد.
  محمودی با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای آغاز به کار شعبه مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر در تهران نیز انجام شده است افزود: تا پایان شش ماهه نخست سال ۹۵، در استان هایی همچون مشهد، اصفهان و شیراز نیز شعبات این مجموعه را فعال خواهیم کرد.
  غفاری، مدیر بازرگانی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه در استان نیز با اشاره به بخشی از مفاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین دو طرف ابراز کرد: شرکت تانسو پاک پلیمر یکی از موفق ترین مجموعه های تولیدی و صنعتی استان است و ما خواهان افزایش همکاری های خود با این مجموعه هستیم.
  وی در ادامه با اشاره به فروشگاه های نسل جدید رفاه افزود: وجود کترینگ غذا یکی از مهم ترین ویژگی های فروشگاه های نسل سوم است که آغاز به کار کترینگ تانسو فود در فروشگاه زنجیره ای رفاه، این مهم را محقق می سازد.
  وی از وجود دو شعبه فروشگاه های نسل جدید رفاه در استان خبر داد و اظهار کرد: هر دو این فروشگاه ها، در تبریز قرار دارند که یکی شعبه شهید مدنی در چهار راه لاله و دیگری در خیابان شهدای ۲۹ بهمن(راهنمایی) است.
  مدیر بازرگانی شرکت تانسو پاک پلیمر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تانسو، یک مجموعه چند منظوره است عنوان کرد: گستردگی فعالیت های این شرکت از دیگر عواملی است که باعث همکاری شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه با این مجموعه شده است.
  غفاری ادامه داد: با توجه به فعالیت های مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر در حوزه لبنیات نیز آماده انعقاد قرارداد و افزایش همکاری های خود با این مجموعه هستیم.

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی : رشد اقتصادی خوبی نصیب کشور خواهد شد


   

   

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه موفقیت بزرگی در توافقات هسته‌ای کسب کرد، گفت: رشد اقتصادی مناسبی در سایه استفاده از فرصت‌های اقتصادی ایجاد شده، نصیب کشور خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، علیرضا منادی در اولین جشنواره زمستانی تانسو که در یخچال تاریخی قائم مقام تبریز برگزار شد، با بیان اینکه از ظرفیت‌های ایجاد شده در فضای کنونی اقتصادی کشور باید استفاده بهینه کرد، گفت: 80 میلیون نفر بازار مصرف، امنیت مثال زدنی ایران در میان کشور های نا امن همسایه، باعث شده است که طبق اعلام برخی رسانه های خارجی، ایران به بهشت سرمایه گذاران تبدیل گردد.

  وی اضافه کرد: راه‌های آبی و زمینی مناسب، منابع نفتی گسترده و معادن غنی، کشور ما را در زمره کشور های با استعداد بالای صادراتی قرار داده است که امیدواریم با اجرایی شدن مفاد برجام و با رفت و آمد هیئت های تجاری و با مدیریت اجرایی مناسب از این فرصت ها استفاده کرده و بر مشکلات اقتصادی فائق بیاییم.

  منادی با اشاره به تاریخ شهر تبریز گفت: همواره از این شهر مردان بزرگی برخاسته اند، آذربایجان خاستگاه فعالیت های نوآورانه ی اقتصادی فراوانی بوده و ظرفیت‌های اقتصادی زیادی در این شهر نهفته است که با تجمیع افکار اقتصادی از فرصت‌هایی که در سال‌های آینده پیش خواهد آمد می توان به نحو احسنت بهره جست.

  وی در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از مدیریت و پرسنل گروه صنعتی تانسو پاک پلیمر اظهار کرد: این واحد صنعتی از جمله موفق‌ترین و بهترین واحدهای تولیدی و صنعتی استان و کشور است.

  منبع خبر : tabriz.isna.ir    

  فرماندار تبریز گفت: استفاده از ظروف ايمن ، بهداشتي و استاندارد از جمله ظروف پلی پروپیلن(IML) جهت بسته بندى مواد غذايي نیازمند فرهنگ سازی است

  فرماندار تبریز گفت: استفاده از ظروف ايمن ، بهداشتي و استاندارد از جمله ظروف پلی پروپیلن(IML) جهت بسته بندى مواد غذايي نیازمند فرهنگ سازی است فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه استفاده از ظروف بهداشتي و ايمن از جمله ظروف پلی پروپیلن(IML) جهت بسته بندى مولد غذايي نیازمند فرهنگ سازی است ادامه داد: فرهنگ سازی در راستای استفاده هر چه بیشتر مردم از ظروف استاندارد و غیر مضر می تواند نقش مهمی در ارتقای سلامتی داشته باشد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تانسو پاک پلیمر، دکتر رحیم شهرتی فر در دیدار سید صادق محمودی(رییس هیات مدیره شرکت تانسو پاك پليمر ) ضمن قدردانی از تلاش دست اندرکاران و تلاشگران مجموعه تانسو در راستای تولید محصولاتی با محوریت توجه به بهداشت و سلامتی مردم عنوان کرد: همزمان با فعالیت های فرهنگی، بايستي سیاست هایی اتخاذ شود كه استفاده از ظروف بسته بندی بهداشتي و استاندارد مانند پلی پروپیلن(IML) در بین تمامی اقشار مردم افزایش یابد. وی با اشاره به نقش ویژه مدیران دولتی درتحقق این مهم ابراز کرد: توجه به سلامت و بهداشت مردم، یکی از مهم ترین اولویت های دولت تدبیر و امید است و مدیران این دولت نیز تمامی تلاش خود را در راستای تحقق این مهم به کار گرفته و از این پس نیز به کار خواهند گرفت. وی با بیان اینکه تلاش مجموعه صنعتی تانسو پاک پلیمر در افزايش سطح بهداشت و سلامت مردم، قابل تکریم و بسیار ارزشمند است اظهار کرد: دولت تدبیر و امید مصمم است در راستای سیاست های تولید محور از کلیه واحدهای دانش بنیان که به صورت ویژه در جهت ایجاد اشتغال، سلامتی و رفاه عموم مردم فعالیت می کنند به صورت جدی حمایت کند. رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی تانسو پاک پلیمر نیز در این دیدار استفاده از ظروف بسته بندی پلی پروپیلن (IML) را یکی از ضروری ترین نیازهای فعلی کشور دانست و افزود: تامین سلامت مردم و فرهنگ سازی در راستای تشویق مردم به استفاده از ظروف استاندارد و غیر مضر مانند ظروف پلی پروپیلن(IML)مهم ترین هدف این مجموعه است و در ماههاي آتى نيز افزايش فعالیت های سلامت محور در اين واحد صنعتي را شاهد خواهيم بود . سید صادق محمودی ادامه داد: ظروف بسته بندی تولید شده از جنس پلی پروپیلن (IML) توسط گروه صنعتی تانسو پاک پلیمر تبریز از قابلیت تحمل حرارت غير مستقيم ٢٣٠ درجه بالای صفر و برودت ٣٠ درجه زیر صفر برخوردارند. به گفته وی، توليد و استفاده از این ظروف(پلي پروپيلن) به دلیل ارزش بالاي بازیافتی اين محصول ؛ نقش مهمی در تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی بر اهتمام بر اقتصاد مقاومتی و همچنين كمك به حفظ محيط زيست ايفا مي نمايد . وی زیبایی منحصر به فرد ، گرید خوراکی ، ضریب بهداشتی و ایمنی بالا ، مقاومت در برابر نفوذ آب و هوا، گرد و خاک ، قابلیت استفاده مجدد،حمل و نقل آسان ، قابلیت استفاده در مایکروویو تا دو دقیقه ، قابلیت استفاده در فریزر ، قابلیت حفظ طراوت و تازگی محصول وقابل بازیافت بودن را از مهم ترین ویژگی های ظروف تولیدی این مجموعه دانست و افزود: مواد اولیه ظروف تولیدی و لیبل های مصرفی در این صنعت از نوع فود گرید ( سازگار با مواد غذایی ) است . این ظروف در نتیجه کیفیت بالای چاپ لیبل ها به صورت چشمگیری زیبا بوده ودر برابر رطوبت و سائیدگی نیز مقاوم می باشند . رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی تانسو پاک پلیمر عنوان کرد : تولید کنندگان صنایع غذایی از جمله تولید کنندگان انواع شکلات ، بستنی و برخی محصولات لبنی مانند ماست ، پنیر ، کره با استفاده از اين نوع بسته بندى می توانند تولیدات خود را به صورت مطلوب تر و استاندارد تر به مشتریان داخلی و خارجی عرضه نمایند. محمودی افزود : تولید کنندگان روغن های خوراکی و مارگارین ، حلوا ، خشکبار ، شکلات ، مربا ، عسل ، انواع دسر ، گز ، بیسکویت ، ویفر ، غذاهای منجمد ، کیک و کلوچه ، پاستیل ، چیپس و سایر تنقلات و همچنین سبزیجات ، پیاز سرخ کرده ، ادویه جات و حبوبات نیز از عمده مشتريان اين نوع بسته بندى هستند. وی تصریح کرد : تولید کنندگان مواد غذایی و دیگر صنایع مانند رنگ ، رزین ، چسب ، روغن ، صنایع شیمیایی و صنایع دارویی و بهداشتی نیز علاقمندند تا از این ظروف شکیل و جذاب برای بسته بندی خود استفاده نمایند. رييس هيئت مديره مجموعه تانسو ، در ادامه فرماندار محترم تبريز را در جريان افتتاح و بهره بردارى از اولين و مجهزترين آشپزخانه شمالغرب كه از ظروف IML جهت عرضه انواع غذاهاي سنتي و مدرن استفاده مي نمايد؛ قرار داده و خلاصه اي از اقدامات انجام شده در اين واحد را نيز تقديم دكتر شهرتي فر نمود که از مهم ترین این موارد می توان به عملکرد هفت ماهه نخست این مجموعه در سالجاری همچون استفاده از مواد اوليه مرغوب و درجه يك و لوازم مدرن و مطابق استانداردهاي بالا جهت تجهيز آشپزخانه مركزى ، همگامى با آخرين تكنولوژى هاى جهاني و بهره گيرى از فرآيند هاي انتقال حرارت همگن ؛ شركت در برنامه ها و مراسمات اجتماعي و مذهبي مانند ارائه آش مخصوص تبريز در ظروف iml به ميهمانان و مسافرين به صورت رايگان در هشتمين جشنواره تابستاني تبريز ؛ گراميداشت روز كارگر و تجليل از گارگران نمونه شهردارى تبريز ؛ مشاركت در برگزارى ضيافت افطارى با جامعه ايثارگران راهيان عاشورا ؛ مشاركت در ضيافت معنوى به ميزباني شهدا با كاروان پياده امام على ؛ حضور فعال و موثر در مراسم سالگرد ارتحال و پذيرايي از عزاداران امام راحل ؛ مشاركت در برگزارى مراسم پذيرايي از هنرمندان استان با سازمان فرهنگى هنرى شهردارى ؛ مشاركت در برگزارى مراسم روز صنعت و معدن و استقبال وزير محترم صنعت و معدن و تجارت ؛ استاندار و مديران كل از دستاوردهاى بي نظير اين واحد ؛ حمايت مادى و معنوى از نوجوانان ورزشكار در قالب مدرسه فوتبال، مشارکت در برگزاری مراسمات بزرگداشت هفته بسیج، همکاری و مشارکت با مدرسه شاهد تبریز در برگزاری برخی مراسمات،بازدید مقامات ملی و استانی، حضور در چندین نمایشگاه ملی و استانی، چاپ، انتشار و توزیع ویژه نامه تانسو پاک پلیمر در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم،توزیع اقلام فرهنگی متنوع در بین مردم، حضور در همایش روز جهانی کودک در تبریز و اهدای بسته های ویژه به کودکان سرطانی و حضور و مشارکت در برگزاری جشنواره و مسابقه غذای سالم شهرداری منطقه چهار و مشاركت در برگزارى جشنواره غذاي سالم با اداره كل سلامت شهردارى کلانشهر تبریز اشاره کرد.

  منبع خبر : http://sanatimiz.ir/provincial-news/2681

   

  برگزاری مراسم افطاری به همت راهيان عاشورا در مسجد کریم خان تبریز - 1395

  مسئول جامعه ایثارگران راهیان عاشورا آذربایجان‌شرقی، از برگزاری مراسم ویژه افطاری در مسجد کریم خان تبریز خبر داد. حمید باقرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی با اشاره به تاریخچه ای از آغاز فعالیت جامعه ایثارگران راهیان عاشورا گفت: جامعه ایثارگران راهیان عاشورا بعد از قبولی قطعنامه توسط جمعی از جانبازان، ایثارگران،بسیجیان و دلسوزان حسینی در راستای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و اشاعه شعائر دینی تشکیل شد. وی با بیان اینکه در تمامی برنامه‌های مذهبی اعم از میلاد و شهادت ائمه معصومین، برنامه های ویژه ای توسط این تشکل مردمی در مسجد کریم خان واقع در چهارراه منصور برگزار می‌شود، ادامه داد: سخنرانی سخنرانان برجسته استان و کشوری، مداحی و قرائت قرآن از برنامه های ثابت تمامی فعالیت های مذهبی انجام شده در این مسجد می باشد. وی همچنین با اشاره به شهادت تعدادی از هموطنان در سال 74 در حرم رضوی اظهار کرد: پس از این اتفاق نیز همه ساله تعدادی از مردم غیور، ولایی، مومن و متعهد آذربایجان در قالب کاروان زیارتی راهيان عاشورا جهت عزاداري در دهه محرم و بخصوص تاسوعا و عاشوراى حسيني به مشهد مقدس سفر کرده و برنامه های مختلفی همچن عزاداری خیابانی برگزار می کنند. مسئول جامعه ایثارگران راهیان عاشورا آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از سال 80 نیز مراسم افطاری در تمامی 30 روز ماه مبارک رمضان به میزبانی جمعی از خیرین، مومنین و متدینین در مسجد کریم‌خان برگزار می شود و به جرات می گوییم که تاکنون ریالی از بودجه های دولتی استفاده نکرده ایم. به گفته باقرپور از سال گذشته، مراسم احیای شب های قدر نیز در محوطه سنگ فرش برج ابریشم در چهارراه منصور برگزار شد و استقبال بی نظیر مردم باعث استمرار آن شد. وی در همین راستا ادامه داد: امسال نیز مراسم احیای شب های قدر با حضور سید عباس موسوی، رییس عقیدتی سیاسی شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و با مداحی حاج صمد قلیزاده برگزار می شود. وی ضمن تقدیر از مجموعه تانسو به دلیل قبول میزبانی افطاری در شب نوزدهم و بيست و يكم ماه مبارک رمضان گفت: خوشبختانه این مجموعه همواره در فعالیت های مذهبی و فرهنگی، پیشتاز بوده است ومی تواند الگوی بسیار خوبی برای دیگر مجموعه ها و موسسات خصوصي باشد سید صادق محمودی، رییس هیات مدیره مجموعه تانسو نیز در حاشیه این جلسه با بیان این كه مجموعه تانسو مفتخر است در اکثر برنامه های فرهنگی و مذهبی استان حضور و مشارکت فعال داشته باشد گفت: متناسب با توان و امکانات خود حضور و فعالیت خود را در راستای افزایش فعالیت های فرهنگی و دینی در جامعه افزایش می دهیم. وی ادامه داد: این برنامه از جمله بهترین برنامه های امسال بوده و مجموعه تانسو علاوه بر شب نوزدهم در شب 21 ماه مبارک رمضان نیز مفتخر به میزبانی بیش از 1000 روزه دار ولایی در محوطه برج ابریشم می باشد. وي افزود: از ديگر برنامه اجرا شده در اين ماه مي توان به مشاركت با كاروان پياده امام علي (ع) و پذيرايي از ٢٠٠٠ نفر در مراسم افطاري به ميزباني شهداء در گلزار شهداء اشاره كرد.

  اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود

  برای فعالیت در عرصه تولید، دعوت نامه دریافت کردم


   

  سیدصادق محمودی در مراسم افطاری خانه مطبوعات استان اظهار کرد: صنعت بسته بندی، صنعتی مهم  بوده و  سهم بالایی در حوزه بازار یابی و فروش کالا و به خصوص صادرات محصول دارد ولی متاسفانه در کشور ما در مورد این موضوع مهم غفلت فراوانی شده است تا جایی که  محصولاتی با کیفیت و ارزنده که در داخل کشور تولید می شوند توفیق چندانی در صادرات و یا حتی فروش داخلی ندارند.

    وی افزود: این واقعیتی غیر قابل انکار است که ما فاصله فراوانی با کشورهای نه چندان پیشرفته مانند ترکیه در صنعت بسته بندی داریم ومجبوریم عقب ماندگی چندین ساله را با برنامه ریزی های دقیق و کار فشرده جبران نماییم . محصولات کشورهایی مانند ترکیه با استفاده از بسته بندی های جذاب و شکیل و گاهاً کیفیت پایین به خوبی در بازار های جهانی عرضه شده و باعث گردیده سهم منطقه ای ما از برخی بازار ها مانند بازار مواد غذایی و شیرینی و شکلات بسیار کم باشد و جبران این ممکن نیست مگر با توجه ویژه به صنعت بسته بندی.

  وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مجموعه تانسو بر این اساس و باور از سال 1392 توسط بخش خصوصی و با اشتغال زایی اولیه برای 58 نفر در زمینه تولید ظروف بسته بندی پلیمری با فناوری جهانی لیبل گذاری درون قالبIML  شروع به فعالیت نمود.با توجه به نیاز بازار و وارداتی بودن این محصول شروع بکار این شرکت تاثیر قابل توجهی در کاهش واردات و خروج ارز از کشور در دوران تحریم داشت .

  رییس هیات مدیره شرکت تانسو پاک پلیمر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: تولید داخلی با کیفیت جهانی و تاثیر گذاری چشمگیر در کاهش واردات و فعالیت دوران تحریم و شرایط نامساعد اقتصادی ثمره تلاش و کوشش شبانه روزی و همت بالای تک تک تلاشگران مجموعه تانسو در سال های اخیر بود .

   محمودی گفت: این شرکت با بهره مندی از 65 درصد قالب هایIML موجود در کشور به عنوان مجهز ترین تولید کننده این محصول در کشور بشمار رفته و در فاز 4 توسعه که در دهه فجر سال قبل به بهره برداری رسید علاوه بر محصولات کم نظیر قبلی برای اولین بار در کشور تولید ظروف مسطح لبنیات با  آخرین فناوری جهانی را آغاز نمود .

    به گفته وی ظروف تولیدی این شرکت از جنس پلی پروپیلن با قابلیت تحمل حرارت غیر مستقیم 160 درجه و برودت منهای 30 درجه و عدم واکنش شیمیایی در این دماها بوده و از این روی مناسب ترین و بهداشتی ترین  و استاندارد ترین گزینه در سطح جهان برای بسته بندی تمام مواد غذایی سرد و گرم و مایعات گرم و داغ بشمار می رود .

   وی زیبایی، گرید خوراکی،ضریب ایمنی بالا، مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک ، حمل آسان و حفاظت از تازگی و طراوت محصول از مهم ترین مزایای ظروف تولیدی این مجموعه تولیدی و صنعتی بود که محمودی به آن اشاره و تصریح کرد: یکی از اهداف اساسی تولید این محصول در مجموعه تانسو لبیک به فرمان مقام عظمای ولایت و اقدام و عمل در مسیر اقتصاد مقاومتی است. قابلیت استفاده مجدد از این ظرف نمونه ای از تلاش در این راستا و جلوگیری از به هدررفتن سرمایه های ملی همچنین ، ارزش بالای  بازیافت این ظروف ؛ کمکی بزرگ در جهت حفاظت از محیط زیست محسوب می شود.

    عضو هیات مدیره انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر ایران با بیان اینکه بر خلاف دیگر ظروف پلیمری ؛ از این ظروف میتوان برای گرم نمودن مواد غذایی در مایکروویو نیز استفاده کرد ادامه داد: مجموعه تانسو در راستای سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همگام با استانداردهای جهانی در زمینه مشارکت در تامین امنیت و سلامت غذایی مردم ؛ از سال 1394 با ورود به موضوع تولید ظروف بسته بندی خاص مواد غذایی گرم تلاش نموده یکی از دغدغه های عمومی را در زمینه عدم دسترسی به ظروف بسته بندی مواد غذایی مذکور را از بین ببرد و در این مسیر با تاسیس مجموعه غذایی تانسو فود با سرمایه گذاری پانزده میلیارد ریالی  و ایجاد اشتغال برای 25 نفر از جوانان مستعد برای اولین بار در کشور انواع غذاهای سنتی و مدرن را پس از طبخ با ظروف فودگریدIML  بسته بندی و عرضه می نماید .

   محمودی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از مهم ترین مسایل پیشروی اکثر تولید کنندگان و صنعت گران عدم درک صحیح برخی مسئولان اجرایی همچون سازمان های خدمت رسان و بنگاه های اقتصادی مانند بانک ها از مسئله تولید و مشکلات تولیدکنندگان است.اکثراً وقتی اسم کارخانه و کارخانه دار به میان می آید تصویری از یک ثروت هنگفت و سود سرشار تصور می‌شود در صورتی که در شرایط کنونی صرف سرمایه در امر تولید و ایجاد اشتغال ،ایثارگری بوده و نه تنها سودی در تولید متصور نیست بلکه روز به روز دارایی تولید کننده مستهلک شده  و از ارزش آن کاسته می شود و تنها ایمان و اعتقاد و عرق ملی باعث دوام و تداوم امر تولید و ادامه فعالیت تولید کنندگان می شود.

  وی اظهار کرد: در سوره آل عمران آیه 186  امتحان بنده با اموال مقدم بر امتحان بنده با جان عنوان شده و متاسفانه همانگونه که گاهاً ایثارگران با عباراتی از قبیل عدم دعوت از ایشان برای ایثار و جهاد روبرو شدند بنده و امثال بنده نیز گاهاً با این جملات مواجه بودیم ولی مسئول عزیز بنده به صدور دعوت نامه برای حضور در عرصه تولید وکار آفرینی یقین دارم . اولین دعوت نامه از سوی خداوند متعال بوده که در آیه مذکور بنده را از مال و جان خود نوید آزمایش داده و  سپس انبیاء و اولیا توصیه نموده اند به اهمیت کار و کارگری و حال نیز رهبر معظم انقلاب مکرراً راه نجات کشور را تولید داخلی و ایجاد اشتغال و حمایت از تولید و تولیدکننده و کار آفرینان عنوان می نماید و این در حالی است که بنده و امثال بنده به دفعات در ادارات مختلف در روز های متمادی در پی رفع موانعی از تولید بودم که این موانع در حقیقت گاهاً زاییده خود آن اداره یا مسئول مربوطه بوده است .

  وی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی باور وجود مشکل و احساس مسئولیت و مقاومت منطقی در برابر آن و برنامه ریزی و تلاش واقعی در جهت رفع آن .اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نخواهد شد و اقدام و عمل نیاز دارد و چنانچه حمایت واقعی و علمی و عملی از تولید کنندگان و صنعت گران به عمل آید در کوتاه مدت به اهداف اقتصاد مقاومتی دست خواهیم یافت .

  محمودی همچنین ابراز کرد: در عمل برخی اقدامات مانند قطعی انشعابات و تعطیلی واحد تولیدی و ایجاد عمدی بیکاری، عدم تغییر قیمت حامل های انرژی مورد استفاده در مراکز تولید و صنعت و همچنین افزایش غیر منطقی و غیر عقلانی قیمت زمین صنعتی کاملاً مغایر با اصول اقتصاد مقاومتی و بر خلاف مصالح نظام می باشد.

   وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه های اجرایی دخیل در امر تولید و صنعت گفت: عدم هماهنگی دستگاه های اجرایی علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید کنند گان داخلی و تحمیل هزینه های بسیار هنگفت از جمله هزینه های برق و گاز و بهره و جرایم بانکی و کارشکنی در زمینه اختصاص ملزومات امر تولید از جمله زمین مناسب جهت تولید و عدم رسیدگی به مشکلات کارفرمایان از عوامل بسیار موثر در عدم توفیق سرمایه گذاران بخش خصوصی و خروج ایشان از صحنه و تعطیلی واحد های تولیدی خواهد شد و در نتیجه این امر بیکاری ، افزایش واردات و مشکلات بزرگ تری را شاهد خواهیم بود .

   وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد:  توفیق در زمینه اقتصاد مقاومتی حاصل نخواهد شد جز با عزم ملی و مدیریت جهادی تمامی آحاد جامعه به ویژه مسئولان اجرایی، صنعت گران و تولید کنندگان و کارگران و فعالین اقتصادی .

  رییس هیات مدیره مجموعه تانسو:

  تعطیلی واحدهای تولیدی به خاطر قطعي انشعابات برق و ... ، متناقض با اقتصاد مقاومتی است .
   

  رییس هیات مدیره شرکت تانسو پاک پلیمر گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی به خاطر قطع انشعابات برق و ... ، متناقض با اقتصاد مقاومتی است.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه صنعتی و تولیدی تانسو پاک پلمیر، سید صادق محمودی در جمع تعدادی از مدیران و فعالین بخش خصوصی استان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) در رابطه با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی عنوان کرد: متاسفانه در اکثر موارد، مسئولان در راستای تحقق فرامین حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) تلاش نکرده و حتی به جرات می توان گفت که چوب، لای چرخ فعالیت بخش توليد می گذارند.
  وی افزود: عدم حمایت از تولید ملی و توجه صرف به واردات، علاوه بر سست کردن بنیان های اقتصادی کشور، میزان اشتغال جوانان در کشور را نیز روز به روز کاهش می دهد.
  وی با اشاره به دستورات اخیر مدیریت عالی استان، دکتر جبارزاده در جلسات کارگروه رفع مانع تولید استان مبنی بر اینکه" دستگاه های خدمات رسان، حق قطع آب، برق، گاز و ... واحدهای تولیدی را ندارند و حسب مورد باید استانداری در جریان این امر قرار گیرد" تصریح کرد: روز گذشته، قطعی برق به مدت يك روز در کارخانه مجموعه تانسو، باعث ورود زیان چشمگير به این شرکت و تعطیلی خط تولید شده است.
  به گفته رییس هیات مدیره مجموعه تولیدی و صنعتی تانسو پاک پلیمر، با تعطیلی خط تولید این مجموعه، بیش از ٣٩ جوان راهي منزل شدند .
  گفتني است؛ شرکت تانسو پاک پلیمر(سهامی خاص) در سال 1392 تاسیس، با مطالعات مقدماتی و نیاز سنجی بازارهای داخلی و خارجی با هدف کمک به ایجاد تغییرات اساسی و مدرنیزه کردن صنعت بسته بندی و همچنین کمک به یافتن جایگاه مناسب و ارزش واقعی محصولات تولیدی داخلی، اقدام به سرمایه گذاری در زمینه تولید ظروف پلی پروپیلن به روش لیبل گذاری درون قالب نموده و در مدت زمان کوتاهی که از تشکیل آن می گذرد تبدیل به بزرگترین و مجهزترین واحد در کشور شده است.

  ظروف تولید شده این شرکت که از جنس پلی پروپیلن می باشد ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی همچون تحمل حرارت تا ٢٣٠ درجه سانتی گراد، تحمل برودت تا ٣٠ درجه زیر صفر، زیبایی منحصر به فرد، گرید خوراکی، ضریب بهداشتی و ایمنی بالا، مقاوم در برابر نفوذ آب و هوا و خاک، قابلیت استفاده مجدد، حمل آسان ، قابلیت حفظ طراوت و تازگی محصول و قابل بازیافت بودن نیز داشته و برای بسته بندی تمامی مواد غذایی و بهداشتی مانند مواد غذایی گرم و سرد، داغ و منجمد، خشکبار، محصولات لبنی، مواد دارویی و .. مناسب است.

  استفاده از ظروف IML گامی مهم در اقتصاد مقاومتی

  رئیس هیئت مدیره بزرگترین تولید کننده ظروف IML در کشور استفاده از ظروف چند بار مصرف را گامی مهم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست.

   

  جمعی از خبرنگاران از بزرگترین کارخانه تولید کننده ظروف IML بازدید به عمل آوردند.

  این کارخانه با بهره مندی از 65 درصد قالب موجود در کشور بیش از 50 درصد نیاز کشور به این قبیل ظروف را تامین می کند که با توجه به وارداتی بودن این محصول ،شروع به کار این مجموعه تاثیر قابل توجهی در کاهش واردات و خروج ارز از کشور داشته است.

  از ویژگی های بارز این نوع ظروف می توان به زیبایی منحصر به فرد ،ضریب بهداشتی بالا، درب های بسیار چفت و قابلیت استفاده مجدد اشاره کرد.

   

  از مزایای ظروف پلی پرپیلن تولید شده در این کارخانه می توان به ضریب بهداشتی و ایمنی بالا اشاره کرد که در مقایسه با دیگر ظروف رایج در بازار بسیار قابل اطمینان است.

  پلی اتیلن یا همان پلاستیک رایج در بازار موجب آزاد شدن مواد آلی و ترکیبات شیمیایی موجود در دیواره ظروف و ورود آنها به داخل مواد غذایی می شود که مصرف آنها برای سلامتی بسیار مضر و ممکن است مشکلات گوارشی و بروز برخی بدخیمی ها در افراد را به دنبال داشته باشد.

  رئیس هیئت مدیره این کارخانه با بیان اینکه با افتتاح این مجموعه دست وارد کنندگان ظروف IML به کشور را قطع کرده ایم گفت: دو سال قبل با خرید تجهیزات از طرف ترکیه ای این مجموعه را احداث کرده و 58 نفر به صورت مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند.

  صادق محمودی با اشاره به اینکه استفاده از ظروف چند بار مصرف گام مهمی در اقتصاد مقاومتی به شمار می رود ابراز کرد: این شرکت با ورود به موضوع تامین ظروف استاندارد برای بسته بندی غذای گرم قصد دارد در راستای سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی و هم گام با استانداردهای جهانی در حد توان یکی از دغدغه های عمومی در زمینه استفاده از ظروف یکبار مصرف را کاهش دهد.

  وی از عدم همکاری برخی از مسئولین انتقاد کرد و افزود: عدم همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید کنندگان داخلی و تحمیل هزینه های بسیار هنگفت از جمله هزینه های غیر منطقی جهت برقراری انشعاب و اشتراک آب و برق و گاز صنایع و صدور قبوض نجومی جهت تولید کنندگان و یا کارشکنی در زمینه اختصاص زمین مناسب از عوامل بسیار موثر در عدم موفقیت سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشد.

  رئیس هیئت مدیره این مجموعه صنعتی به اهمیت بسته بندی مواد اشاره کرد و بیان داشت: محصولات کشور ما با اینکه از کیفیت مناسبی برخوردارند ولی به دلیل بسته بندی ضعیف نتوانسته اند در بازارهای داخلی و خارجی سهمی قابل توجه داشته باشند.

   

   

   

  اخبار و تازه های تانسوپاک پلیمر :

  خرید و مصرف ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در مناطق 22 گانه شهرداری تهران ممنوع شد

  مراسم بزرگداشت روز کارگر و ولادت حضرت علی (ع) با حضور جمعی از مسئولین  استانی در تالار اندیشه سازمان پارکهای شهرداری تبریز

  گفت و گوى خواندنى پرمخاطب ترين رسانه صنايع پليمر با رئيس هيئت مديره مجموعه - سایت خبری صنایع پلیمرو بسته بندی

  مشروح مصاحبه رئیس هیئت مدیره تانسو پاک پلیمر با شبکه 2 سیمای جمهوری اسامی ایران

  مصاحبه رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی تانسو با نشریه هنربسته بندی

  بازدید از مجموعه Çakırlar Matbaacılık

   

  Tansoo...تانسو, [07.05.15 09:23]


  خرید و مصرف ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در مناطق 22 گانه شهرداری تهران

   ممنوع شد

   حذف کیسه های پلاستیکی در دستور کار شهرداریست


   

  منابع خبر :

  http://ppna.ir/news/top-news/7051-22

  سایت خبری پپنا
  www.ppna.ir

  http://esdo.tehran.ir/

  http://mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=217627

  http://www.nayabnews.com/fa/News/

  http://jazzservices.net/

  http://shahrnevesht.net

  http://www.yjc.ir/fa/news/

  http://www.asriran.com/fa/news/

   

   

  مراسم بزرگداشت روز کارگر و ولادت حضرت علی (ع) با حضور جمعی از مسئولین  استانی در تالار اندیشه سازمان پارکهای شهرداری تبریز برگزار شد در این مراسم هدایایی به رسم یادبود از سوی شرکت تانسو پاک پلیمر به کارگران نمونه استانی اهدا شد

  در این مراسم سید صادق محمودی رئیس هیئت مدیره شرکت تانسو پاک پلیمر با بزرگداشت روز کارگر ضمن تجلیل از کارگران اظهار داشت ، هر روز روز کارگر است و باید در تمامی لحظات قدردان زحمات خالصانه این خانواده بزرگ باشیم. وی افزود  گرچه علیرغم سعی و تلاش در این زمینه هنوز نتوانسته ایم آنطور که شایسته این قشر عظیم و شریف اجتماعی می باشد از آنان سپاسگزاری نماییم و حوائج ایشان را برآورده کنیم .

  گالری تصاویر

   

   بازدید از مجموعه Çakırlar Matbaacılık

  بازدید مسئولین واحد فروش و رئیس هیئت مدیره شرکت تانسوپاک پلیمر از مجموعه  Çakırlar Matbaacılık مجهزترین و بزرگترین چاپخانه لیبل های IML در ترکیه و تامین کننده لیبل های کشورهای آسیایی

   

  مصاحبه رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی تانسو با نشریه هنربسته بندی

   

   

   

  لطفا خود را با ذکر مسئولیت معرفی فرمایید ؟

  با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب سید صادق محمودی رئیس هیئت مدیره شرکت تانسو پاک پلیمر و مدیر گروه صنعتی تانسو می باشم .

  فعالیت های شرکت در چه زمینه هایی هستند ؟

   گروه صنعتی تانسو از سال 1392 با سرمایه گذاری یکصد میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی و اشتقال زایی برای 58 نقر در زمینه تولید ظروف بسته بندی بر پایه پلی پروپیلن با تکنولوژی لیبل گزاری درون قالب (IML) با بهره گیری از برترین تکنولوژی روز دنیا شروع به فعالیت نموده و با بهره مندی از بیش از 38 نوع قالب متنوع IML (65%  قالب موجود در کشور ) بیش از 50% نیاز کشور به این قبیل ظروف را تامین می نماید و با توجه به وارداتی بودن این محصول ؛ شروع به کار این مجموعه تاثیری قابل توجه در کاهش واردات و خروج ارز از کشور داشته است .

  جهت مزید اطلاع هم میهنان ارجمند معروض می دارم  IML به روشی اطلاق می شود که همزمان با تولید ظرف ، لیبل که از جنس خود ظرف است درون قالب قرار گرفته و به ظرف الصاق می گردد .

   ظروف تولیدی این گروه از جنس پلی پروپیلن با قابلیت تحمل حرارت تا 160 درجه بالای صفر و تحمل برودت تا 30 درجه زیر صفر بوده و تا دمای 230 درجه بالای صفر نیز حالت اولیه خود را حفظ می نمایند از این رو برای بسته بندی کلیه مواد غذایی و بهداشتی از  جمله مواد غذایی گرم و سرد ، داغ و منجمد ، خشکبار ، محصولات لبنی و دیگر محصولات و مواد بهداشتی و داروئی و ... مناسب ترین گزینه می باشد . از مزایای این ظروف می توان به زیبائی منحصر به فرد ، گرید خوراکی ، ضریب بهداشت و ایمنی بالا ، مقاومت در برابر نفوذ آب و هوا و گرد و خاک ، قابلیت استفاده مجدد ، حمل آسان ، قابلیت استفاده در مایکروویو ( تا 2 دقیقه ) ، قابل استفاده در فریزر ؛ قابلیت حفظ طراوت و تازگی محصول و قابل بازیافت بودن اشاره کرد .

  درباره آخرین محصول ارائه شده توسط شرکت ، توضیحاتی بفرمایید ؟

  در اجرای سیاستهای کلی شرکت تا پایان سال جاری هم میهنان عزیزمان برای اولین بار شاهد تغییری بزرگ در زمینه بسته بندی و توزیع غذای گرم خواهند بود که می توان از تعبیر انقلاب در مورد این موضوع استفاده نمود . این شرکت با ورود به موضوع تأمین ظروف جهت بسته بندی غذای گرم بر آن است که در راستای سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همگام با استانداردهای جهانی در حد توان یکی از دغدغه های عمومی را در زمینه استفاده از ظروف یکبار مصرف  متداول در بازار مصرف را کاهش دهد . این ظروف با دارا بودن خواص کم نظیر از جمله گرید خوراکی ، درب کاملاً چفت ، قابلیت استفاده مجدد و قابل بازیافت بودن قطعاً رضایت مشتریان محترم را جلب خواهند نمود .

   لازم به ذکر اینکه  این طرح بروزترین و بهترین و تنها طرح در این زمینه در چند دهه گذشته جهت تغییر فرهنگ و بهداشتی نمودن بسته بندی مواد غذائی و مایعات گرم و داغ  می باشد و قاطعانه می توان ادعا نمود که این ظروف به دلیل عدم واکنش شیمیایی تا دمای بسیار بالا ( 160 درجه ) نسبت به مواد غذایی و مایعات داغ و سهولت در حمل و نقل به دلیل برخورداری از دربهای کاملا چفت و محکم ؛  بی بدیل ترین و بهداشتی ترین گزینه موجود جهت استفاده در صنعت بسته بندی مواد غذایی می باشد .     

  از مهمترین مسائل پیش روی اکثر مجموعه های تولیدی از جمله گروه صنعتی تانسو ، عدم درک صحیح بنگاه های اقتصادی کشور همچون بانکها از مسأله تولید می باشد و نرخ سود تسهیلاتی که هم اکنون این واحد یا واحدهای مشابه ناچاراً مجبور به پذیرش آن می باشند فاصله ای فاحش با واقعیات تولید دارد و شرایط اعطای تسهیلات در حال حاضر نه تنها اثر درمانی ندارد بلکه همانند مُسَکِنی می باشد که درد اصلی را پنهان نموده و چند صباحی باعث آرامش بیمار ( واحد تولیدی) شده و احتمالاً در نتیجه عدم نمود ظاهری که موقتی نیز می باشد  ، بیماری ( مشکل ) در باطن پیشرفت نموده و با اتمام زمان اثر بخشی مُسَکِن، درد و رنج  ناشی از بیماری مذکور بیش از پیش نمودار شده و در آخر باعث هلاکت بیمار (تعطیلی و نابودی واحد تولیدی) خواهد شد که این امر علاوه بر ضرر مالی که متوجه سرمایه گذار می کند ، اثرات بسیار سوئی مانند تشدید بیکاری و افزایش واردات و ... در جامعه خواهد داشت که  خسارات وارده گاهاً جبران ناپذیر نیز خواهد بود .

  جدی ترین مسائل پیش روی تولید یا تجارت شما چیست ؟

  علاوه بر این عدم همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تحمیل هزینه های بسیار هنگفت از جمله هزینه های غیر منطقی جهت برقراری انشعاب و اشتراک آب و برق و گاز صنایع و صدور قبوض نجومی جهت تولیدکنندگان و یا کارشکنی در زمینه اختصاص زمین مناسب و ... نیز از عوامل بسیار موثر در عدم موفقیت سرمایه گذاران بخش خصوصی بوده و اندکی مداقه در مشکلات تولید کنندگان و تأمل در ارزش بسیار بالای مباحث ایجاد اشتغال و تولید جهت جلوگیری از واردات و خروج از از کشور از سوی مسئولین و دست اندرکاران محترم به طور حتم در گره گشایی از این قبیل مسائل موثر خواهد بود .

  آیا پیشنهادی برای بهبود اوضاع کسب و کار در صنعت بسته بندی دارید ؟    

  اگر چه وضعیت بسته بندی در سال های اخیر رو به بهبود می باشد اما هنوز فاصله زیادی تا شرایط ایده آل داشته و در این صنعت دچار ضعف های چشمگیر هستیم و باید فرهنگ سازی لازم در خصوص توسعه صنعت بسته بندی انجام گیرد همانطور که شاهد هستیم خیلی از محصولات دیگر کشورها  با کیفیتی نا مناسب تر از محصولات ما ، اما با بسته بندی بهتر بازارهای دنیا را اشغال کرده اند . این در حالی است که محصولات کشور ما با اینکه از  کیفیت مناسبی برخوردارند ولی به دلیل بسته بندی ضعیف نتوانسته اند در بازار های داخلی و خارجی سهمی داشته باشند . البته مکمل جریان بسته بندی ، برند سازی است  که در این زمینه نیز کشور ما دارای ضعف های متعدد می باشد . ما باید به شکل ها و روش ها و مدل های نو روی آورده و تنها از مدلهای موجود الگو برداری نکنیم و بایستی  با فکر و اندیشه و طرح ریزی ؛ روشهای مناسب برای عرضه محصولات خود پیدا نموده و یا با بهره گیری از اتاقهای فکر برای سیاست گذاری در حوزه صنعت بسته بندی و برند سازی برای توسعه و گسترش این صنعت مهم گامی مؤثر برداریم ، همچنین چون برای برون رفت از رکود اقتصادی نیاز به افزایش تقاضا برای رونق بازار داریم می توانیم از ظرفیت بالای موجود در مراکز علمی و دانشگاهی جهت یافتن راهکارهای علمی برای توسعه بازار و بومی سازی صنایع روز دنیا و استفاده از تکنولوژیهای نوین  برای حرکت های اقتصادی موثر استفاده نمائیم .

   به نظر شما در حال حاظر صادرات چگونه می تواند به وضعیت اقتصادی شرکت ها کمک کند ؟

   در شرایط کنونی کشور و با توجه به تحریم های غرب که باعث انقباض اقتصاد کشور گردیده صادرات و ارز آوری به کشور به مصابح تنفس برای اقتصاد کشور است و بنگاه های تولیدی به عنوان شش های اقتصاد کشور عمل می کنند . هر دلاری که از خارج وارد چرخه اقتصادی کشور کنیم  به مانند ایجاد رخنه در سد تحریم های که غرب ضالمانه علیه ما به وجود آورده  خواهد بود و با عنایت خداوند این سد با همت و تلاش یکایک فعالین اقتصادی و تولید کنندگان و مسئولین کشور فرو خواهد شکست .

  وضعیت فعلی صنعت بسته بندی ایران در مقایسه با کشورهایی همچون چین یا ترکیه را چگونه ارزیابی می کنید و بهترین راه کار برای برون رفت از رکود اقتصادی فعلی چیست ؟

  همانطور که در جواب سوالات بالا توضیح عرض کردم فاصله صنعت بسته بندی ما با دارا بودن محصول با کیفیت ، با کشورهایی نظیر چین و ترکیه که در بسته بندی و برندسازی بسیار فعال می باشند و با مدیریت منسجم در بازارهای جهانی رخنه نموده اند  زیاد می باشد و وظیفه تک تک ما است که با تلاش و کوشش علمی و عملی در کم کردن این فاصله بکوشیم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این مهم میسر نخواهد شد مگر با عزم ملی و مدیریت جهادی کلیه هموطنان بخصوص فعالین اقتصادی و صنعت گران و تولید کنندگان و مسئولین محترم   

   

   

   

  گفت و گوى خواندنى پرمخاطب ترين رسانه صنايع پليمر با رئيس هيئت مديره مجموعه - سایت خبری صنایع پلیمرو بسته بندی

  سید صادق محمودی ، فعال اقتصادی ایرانی اهل تبریز و ساکن دبی پس از مواجه با یکسری اتفاقات به ایران می آید . به توصیه ی دوستان به سمت تولید کشیده می شود و اکنون مالک شرکت " تانسو پاک پلیمر " است. وی در گفت و گو با سایت خبری پپنا "تانسو" را شفق معنی می کند و می گوید "تانسو" یک واژه ترکی است

  محمودی معتقد است ایران تولید ظروف بسته بندی به روش  IML   را همزمان با دنیا شروع نموده و پیش رفت آن در سالهای قبل متوقف شده و از سال قبل رونق مجددی یافته و مدعی است 65 درصد قالب های  IML   ایران  متعلق به شرکت "تانسو"  است.

  ادامه خبر در  سایت خبری صنایع پلیمرو بسته بندی

   

   

  مشروح مصاحبه رئیس هیئت مدیره تانسو پاک پلیمر با شبکه 2 سیمای جمهوری اسامی ایران :

   

  1.معرفی شرکت ، میزان سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شده

   بنام خدا ، با سلام خدمت بینندگان محترم ، سید صادق محمودی هستم رئیس هیئت مدیره مجموعه تولیدی تانسو پاک پلیمر . این شرکت با بیش از یکصد میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در حال فعالیت بوده و زمینه اشتغال بیش از 58 نفر را فراهم آورده .

   2.تاثیر در اقتصاد و تولید کشور

   با توجه به وارداتی بودن محصولات تولیدی ، شروع بکار این واحد تأثیر بسزایی در کاهش واردات و در نتیجه خروج ارز از کشور داشته است .

   3.شرح فعالیت و محصولات تولیدی

   این واحد تولیدی در زمینه تولید ظروف پلی پروپیلن با تکنولوژی لیبل گذاری درون قالب که اختصاراً IML نامیده میشود فعال می باشد و در حال حاضر با در اختیار داشتن 38 نوع قالب IML مجهزترین مجموعه کشور می باشد . IML به روشی گفته می شود که همزمان با تولید ظرف ، لیبل که از جنس خود ظرف است درون قالب قرار گرفته و به ظرف الصاق می گردد .

   4.مزیت محصولات تولیدی نسبت به محصولات مشابه

   از مزایای این ظروف می توان به زیبائی منحصر به فرد ، گرید خوراکی ، ضریب بهداشت و ایمنی بالا ، مقاومت در برابر نفوذ آب و هوا و گرد و خاک ، قابلیت استفاده مجدد ، حمل آسان ، قابلیت استفاده در مایکرو ویو و فریزر حفظ طراوت و تازگی محصول ، و قابل بازیافت بودن اشاره کرد .

   5. اهداف و برنامه های آتی شرکت

   در اجرای سیاستهای کلی شرکت تا پایان سال جاری هم میهنان عزیزمان برای اولین بار شاهد تغییری بزرگ در زمینه بسته بندی و توزیع غذای گرم خواهند بود که می توان از تعبیر انقلاب در مورد این موضوع استفاده نمود . این شرکت با ورود به موضوع تأمین ظروف جهت بسته بندی غذای گرم بر آن است که در راستای سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همگام با استانداردهای جهانی در حد توان یکی از دغدغه های عمومی را در زمینه استفاده از ظروف متداول بازار مصرف کاهش دهد . این ظروف با دارا بودن خواص کم نظیر از جمله گرید خوراکی ، درب کاملاً چفت ، قابلیت استفاده مجدد و قابل بازیافت بودن قطعاً رضایت مشتریان محترم را جلب خواهند نمود .

   6.سخنی با مسئولین

   یقین دارم مسئولین محترم آگاه می باشند تولید برای سرمایه گذاران در شرایط حاضر بهیچ عنوان مقرون به صرفه نبوده و مسائلی مانند ایجاد اشتغال و بحرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور باعث تداوم و ادامه این حرکت می باشد . در حال حاضر بازار ایران تقریباً ویترینی از محصولات پلیمری سایر کشورها می باشد که انشاءا... با همت تولید کنندگان و مساعدت مسئولین به زودی شاهد پایان این روند باشیم .

   7. تشکر و قدردانی

   در پایان لازم می دانم از توجه بینندگان محترم به این برنامه سپاسگذاری نموده و تشکر ویژه ای داشته باشم از پدر و مادر و همسرم که در شرایط سخت و دشوار راه اندازی این مجموعه از هیچ حمایتی دریغ نکرده و همچنین قدردانی نمایم از سرپرستی محترم بانک شهر استان آذربایجان شرقی که در تأمین بخشی از نیازهای مالی این شرکت مساعدتهای لازم را بعمل آورده اند . همچنین قدردانی نمایم از استاندار محترم و رئیس و مسئولین محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان که با رهنمودات ارزنده باعث رشد روز افزون صنعت این استان می گردند و تشکر می کنم از پرسنل تلاشگر مجموعه تولیدی تانسو پاک پلیمر که با تلاش و کوشش شبانه روزی رشد روز افزون این شرکت را فراهم آورده اند .